Apie mus

Esame Vilniaus universiteto Studentų atstovybės programa „Be etikečių“. Susikūrėme 2010 metais ir veikiame įvairiose srityse, kaip LGBTQ, emocinė gerovė bei vykdome fotoprojektą „VU veidai“. Pagrindinės mūsų vertybės yra lygybė, atvirumas ir pagarba kiekvieno žmogaus individualumui.

Misija

Tikimės, jog mūsų programos veikla skatins universiteto bendruomenę ugdyti savo tolerancijos lygį įvairioms skirtingoms žmonių grupėms – visiems, nuo kitos rasės žmonių iki žmonių, kurie serga depresija. Norime laužyti mitus, kurie yra apsupę LGBTQ+ bendruomenės narius, įsitikinimus, kurie seka žmones, sergančius įvairiomis psichologinėmis ligomis.

Mūsų vizija – tai tokia Vilniaus universiteto bendruomenė, kurioje kiekvienas žmogus bus priimtas toks, koks jis yra. Tikimės savo veikla artėti prie šios utopinės idėjos!

Kaip mes veikiam?

Programa „Be etikečių“ aktyviai veikia keliose srityse – viena iš jų – LGBTQ (lesbietės, gėjai, biseksualai, transeksualai ir queer) sritis. Ši sritis suburia VU bendruomenės žmones, kurie priklauso šiai bendruomenei arba ją palaiko. Rengiami neformalūs susitikimai siekiant sustiprinti LGBTQ bendruomenę Vilniaus universitete, bei siekiama šviesti VU bendruomenę su paskaitomis, diskusijomis, filmų peržiūromis ir kitais renginiais. 

„Be etikečių“ taip pat vykdo fotografijos projektą „VU veidai“, kuriuo siekiama atskleisti Vilniaus universiteto studentų, dėstytojų bei alumnų išskirtinumą. Bendruomenės narių nuotraukos su trumpais interviu publikuojamos „Be etikečių“ „Facebook“ puslapyje.

Ypač didelį dėmesį programa skiria studentų emocinės gerovės užtikrinimui. Ši sritis taip pat organizuoja įvairius renginius su tikslu pagerinti supratimą apie psichologinę sveikatą bei kaip ja rūpintis – buvo išleisti lankstinukai apie psichologinę pagalbą, pasiekiamą VU bendruomenei, rengiamos įvairios paskaitos apie emocinę gerovę bei panašias temas.