Savižudybių prevencijos diena

Remiantis 2016 metų Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis, kas 40 sekundžių pasaulyje nusižudo vienas žmogus. Kas 3 sekundes pasaulyje žmogus bando nusižudyti. Higienos instituto Sveikatos informacijos centro 2019 metų duomenimis Lietuvoje nusižudė 402 darbingo amžiaus (16 – 64 m.) vyrai ir 62 darbingo amžiaus (16 – 64 m.) moterys. 

Tokia Lietuvos statistika tikrai nedžiugina nieko. Nuo 2013 metų savižudybių skaičius Lietuvoje kasmet mažėja, tačiau vis dar yra 2.5 karto didesnis už Europos metinį vidurkį. Tikėtina kad kiekvienas Lietuvos gyventojas savo gyvenime susidurs su savižudybe. Dalis žmonių apie ją galvos, kiti bandys nusižudyti, kai kurių šeimos narys nusižudys, o kitiems tai gali būti ir mažai pažįstamas žmogus, kurio mirtis vis vien sujaukia pasaulėžiūrą.

Jei patys išgyvenate smarkų liūdesį ar depresiją, jeigu pradedate galvoti apie savo gyvenimo nutraukimą, nebijokite siekti pagalbos. Jeigu savo aplinkoje matote žmogų, kuriam yra sunku, ištieskite pagalbos ranką. Kartais vienas pokalbis gali būti kertinis momentas, išgelbėjantis gyvybę.

Savižudybių prevencijos dienos proga dalinamės informacija, kur galima sulaukti psichologinės pagalbos dėl įvairių priežasčių. Nebijokite kalbėtis apie savo problemas ir sunkumus, su kuriais susiduriate. Nepamirškite, kad kiekvienas mūsų turi svarbią vietą pasaulyje.