Raudonosios nosies diena

Kovo 18-toji Raudonosios Nosies Diena. Tą dieną žmonės, pasipuošę raudonomis nosimis, eina linksminti sergančių vaikų ligoninėse. Tad norėtume priminti, koks iš tikrųjų yra svarbus gydytojų- klounų darbas skleidžiant gerą nuotaiką padėti sergantiems vaikams daugiau šypsotis. Nacionaliniame Gydytojų Klounų tinklalapyje rašoma, kad reguliarūs gydytojų klounų vizitai vaikams padeda sumažinti nerimą, jie patiria mažiau skausmo ir dėl to greičiau pasveiksta. Svarbiausia, jog šie linksmos nuotaikos daktarai pakelia nuotaiką ne tik mažiesiems ligoniukams, bet ir visam gydytojų personalui, ir ligonių artimiesiems. Prie šios iniciatyvos prisijungia ir tokie žinomi aktoriai kaip Johnny Deep.

Ir turbūt šios dienos žinutė ir būtų, kad juokas ir gera nuotaika visada mums gali padėti krizinėse situacijose, tad iš tikrųjų svarbu mums patiems pabūti tais gydytojais klounais savo kasdienybėje.

Šaltiniai ir įdomios nuorodos:

https://www.rednoses.eu/what-we-do/scientific-research/?fbclid=IwAR0fGFbJtCqYFY2jg-eVTvUC6S2z1mUMHIjz-E6jV_9M84ID6kiPNuBpJFc