Rugsėjo 10d. – savižudybių prevencijos diena.
Prancūzų sociologas Emilis Durkheimas savo knygoje „Savižudybė“ išskyrė socialinį savižudybės aspektą – žmogaus dezintergaciją visuomenėje jis įvardijo kaip vieną iš universalių veiksnių, veikiančių bet kokioje žmonių grupėje, kuris gali pastūmėti nusižudyti. Net praėjus daugiau nei šimtmečiui nuo knygos išleidimo toks požiūris išlieka aktualus.
Socialinių ryšių visuomenėje stiprinimas yra svarbi savižudybių prevencijos dalis. Pagalba sau ir artimam, galvojančiam apie savižudybę prasideda nuo pavojaus ženklų – kalbėjimo apie mirtį, žodžiais ir veiksmais išreiškiamo beviltiškumo jausmo, rizikingo elgesio, nenuspėjamos nuotaikų kaitos – atpažinimo ir kontakto su aplinkiniais palaikymo. Bendravimas su artimaisiais, draugais ar specialistais gali padėti išspręsti problemas arba bent jau parodyti, jog kitų išeičių yra, nors taip tuo metu ir neatrodo.
Dar kartą norime pasidalinti informacija, kur ieškoti pagalbos Vilniaus universitete ir už jo ribų. Jei jūs arba žmogus jūsų aplinkoje galvoja apie savižudybę, yra krizinėje situacijoje ar tiesiog nori su kuo nors pasikalbėti apie sunkumus – nebijokite kreiptis.
“Be Etikečių” emocinės gerovės elektroninėje lankstinuko versijoje rasite visą reikiamą informaciją apie emocinę pagalbą sau ir artimiesiems.